Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Krize dolehla na hoteliéry

V poslední době se podle deníku E15 velmi rychle množí nabídky k prodeji a pronájmu hotelů a hotelových komplexů. České hotelnictví je kvůli krizi a ochlazení cestovního ruchu jedním z nejpostiženějších v EU.

Podle deníku E15 je na prodej například hotel U Tří pštrosů za 210 milionů korun, ale některé inzeráty překonávají hranici půl miliardy. Podle neověřených zpráv jsou pak na prodej také hotely jako je Don Giovanni, nebo Palace.

Podle studie společnosti Deloitte bude krize doprovázená převisem nabídky nad poptávkou pokračovat i po odeznění recese. Bude tak muset dojít k tomu, že hotely, jejichž počet stále přibývá, budou muset změnit zaměření na jinou klientelu. Největším problémem českých hotelů je podle Deloitte jeden z nejnižších průměrných výnosů na jeden hotelový pokoj ve výši 45 eur.

Krize podle generálního ředitele Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka ohrožuje zejména hotely, které vznikly přestavěním z bytových domů. Možnými způsoby jejich záchrany je pak proměna na apartmánové bydlení, nebo přestavba na firemní sídla.

Zdroj: E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *