Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Které jsou nejčastější chyby při pojišťování majetku?

Podle České asociace pojišťoven se lidé při pojištění majetku nejčastěji dopouštějí šesti základních chyb, které mohou vést k nepříjemným situacím.

První chybou je, že lidé si myslí, že se jim nic nemůže stát a majetek si nepojistí.  Až polovina dotázaných v průzkumu České asociace pojišťoven už ale nějakou pojistnou událost řešila. Další chybou je podpojištění majetku v starých pojistných smlouvách, v nichž pojištění neodpovídá aktuální ceně majetku.

Častým omylem je také skutečnost, že lidé nevnímají rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti. Často si pak majitelé rodinného domu pojistí pouze nemovitost, ale movitý majetek, který je předmětem pojištění domácnosti, už pojištěn nemají. S tím souvisí také čtvrtá chyba, že lidé podceňují aktualizaci pojistných smluv, a to jak v případě změny údajů o pojistníkovi, tak i například způsobu platby.

Dalšími velkými chybami je nečtení pojistných podmínek, což může vést k mylným představám při pojistném plnění a neuchovávání dokumentace k pojistným předmětům.

Více čtěte v tiskové zprávě ČAP.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *