Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

MF Dnes: Strabag a CBPS v insolvenčním řízení

Dvě velké české stavební firmy se podle Mladé fronty Dnes 31.7. ocitly v insolvenčním řízení. Jde o českou pobočku rakouské společnosti Strabag a českou společnost CBPS.

Řízení značně omezuje činnost firem a může skončit vyhlášením konkurzu, píše MfD. Strabag problémy odmítá, podle něj jsou za řízením spory se subdodavateli. Návrh na insolvenční řízení Strabagu podle deníku podala společnost IPE 300, která pro Strabag dodává ocelovou konstrukci pro stavbu terminálu městské hromadné dopravy v Hradci Králové.

Strabag jí údajně dluží přes 22 mil. Kč. Dluhy má Strabag údajně i u dalších firem. Deník zmiňuje například libereckou dopravní firmu Čížek či společnost Ruukki CZ vyrábějící kovové konstrukce. Podle mluvčí Strabagu Miroslavy Köhlerové je podání insolvenčního návrhu "neseriózním pokusem, jímž se navrhovatel domáhá úhrady sporných pohledávek, o nichž současně probíhá soudní řízení".

Naproti tomu českobudějovická firma CBPS sama připouští, že se dostala do problémů. Svým partnerům dluží 325 mil. Kč. Schopná není splácet ani bankovní úvěr za dalších 53 milionů. "Jsme v insolvenčním řízení a čekáme na přidělení správce. Zatím nemůžeme nic jiného dělat. Do problémů jsme se dostali kvůli dvěma velkým stavbám v Praze," řekl MfD vedoucí marketingu CBPS Jan Zeman. Firmu by podle něj měla převzít španělská nadnárodní skupina OHL, která už dříve v Česku koupila ŽS Brno. Jednání o akvizici ale ještě podle MFD nejsou dokončena.

Zdroj: MF Dnes, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *