Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Ministerstvo požádá o více peněz pro program Panel

Ministerstvo pro místní rozvoj navrhne vládě, aby byl letošní rozpočet programu Panel, ze kterého se poskytují podpory na opravy panelových domů, dodatečně navýšen o dalších 1,2 miliardy Kč.

Vláda pro letošní rok na program Panel schválila jen 1,5 miliardy korun, tedy zhruba třetinu loňské částky. Ministerstvo pro místní rozvoj původně žádalo o navýšení rozpočtu až o tři miliardy Kč. Nicméně díky rozpočtovým škrtům bylo Ministerstvu dopředu jasné, že s takovým požadavkem má malou šanci uspět. Stávající finanční situaci programu Panel ilustruje krátká zpráva na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj:

„Ke dni 26.9.2007 byly podány žádosti přesahující rozpočtované finanční prostředky, proto je Státní fond rozboje bydlení nucen zastavit příjem žádostí o podporu podle nařízení vlády č. 63/2007 Sb. dnem 27.9.2007. Žádosti doručené Fondu po tomto datu budou žadatelům vráceny,“

Ministerstvo pro místní rozvoj, také na popud bytových družstev a Svazu podnikatelů ve stavebnictví, se však s tímto stavem nehodlá smířit a navrhne vládě navýšení rozpočtu programu Panel z privatizačních příjmů o dalších 1,2 miliardy korun. 

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *