Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Ministr Jankovský se sešel se zástupci CPI BYTY

Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj, jednal s představiteli společnosti CPI BYTY. Cílem jednání bylo nasměřovat konflikt mezi spočností CPI BYTY a jejími nájemníky k poklidnému řešení sporu.

Ministr Jankovský se před nedávnem sešel se zástupci nájemníků bytů, kteří se staví odmítavě proti skokovému zvyšování najemného, které plánuje společnost CPI BYTY. Nyní se ministr sešel i s druhou stranou a seznámil se s jejich náhledem na celý problém. Ti jej mimo jiné informovali o tom, jak hodlají postupovat dále v případě, že se s nájemníky na nové výši nájemného nedohoudnou.„Rozhodně to ale není tak, že bych si zástupce společnosti pozval ‚na kobereček‘. Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodně nechce dosáhnout žádné formy regulace trhu. Nejsem však příznivcem agresivního vyjednávání přes média, a proto jsem po schůzce s nájemníky v bytech CPI BYTY chtěl slyšet i názor druhé strany,“
uvedl Kamil Jankovský. „Vyslechli jsme argumenty CPI BYTY a dohodli se na dalším jednání v prosinci tohoto roku, kam přizveme obě strany. Tedy jak zástupce nájemníků, tak představitele CPI BYTY“¨shrnul dnešní jednání ministr Kamil Jankovský.

Zdroj:
Tisková zpráva Ministerstva pro místní rozvoj

.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *