Úterý 24. října. Svátek má Nina.

MMR připravuje změny v úhradách drobných oprav pronajímaných bytů

Ministerstvo pro místní rozvoj chystá podle ČTK změny v občanském zákonníku týkající se úhrad drobných oprav v pronajímaných bytech.

Jednou z navrhovaných variant je například přenesení povinnosti hradit všechny opravy a náklady spojené s běžnou údržbou bytu na majitele bytu. Podle současné úpravy platí náklady na drobné opravy v bytě a jeho běžnou údržbu nájemník, pokud se s majitelem ve smlouvě nedohodne jinak.

Podle jiné varianty změn v zákonníku by majitel platil pouze drobné opravy, zatímco nájemník bude muset platit běžné údržby bytu. Změnit by se mohla i horní hranice nákladů na drobné opravy, jenž je od roku 1995 stanovena na 300 korun a podle MMR by se mohla zvednout na 500 korun.

Mezi drobné opravy řadí platné nařízení vlády z roku 1995 například opravy podlah, oken a dveří, výměny vypínačů a zásuvek nebo opravy svítidel a zvonků stejně jako měřičů tepla nebo teplé vody. Mezi náklady spojené s běžnou údržbou bytů patří podle nařízení například udržování a čištění bytu, malování včetně oprav omítek, opravy obkladů nebo tapetování.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *