Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

MMR: Zájem o hypotéky neustále klesá

Podle aktuálních statistik Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) klesl během 3. čtvrtletí letošního roku objem všech poskytnutých hypoték o více než 50 % v porovnání se stejným obdobím loňského roku.

Ze statistik Ministerstva pro místní rozvoj vyplývá, že hypoteční banky v uplynulém čtvrtletí poskytly občanům, podnikatelům a obcím hypotéky v celkovém objemu 21,187 mld. Kč, což v meziročním srovnání představuje 55% propad.  

„Výrazný vliv na klesající množství poskytnutých hypotečních úvěrů mají obavy občanů, kteří se kvůli současné probíhající finanční krizi nechtějí zadlužit. Zároveň se do poklesu poskytnutých hypoték promítá i spekulace s cenami nemovitostí. Investoři odkládají nákupy a čekají až v důsledku krize klesne tržní cena nemovitostí,“ uvádí Ministerstvo pro místní rozvoj ve své tiskové zprávě.

V segmentu hypoték poskytnutých občanům /fyzickým osobám/ banky za uplynulé tři měsíce poskytly jak podle statistik Ministerstva, tak podle statistik FINCENTRUM HYPOINDEXu hypoteční úvěry v celkovém objemu 16,8 miliardy korun.
 
Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva pro místní rozvoj

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *