EUR 25.265

USD 23.663

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.663

Text: Jiří Havelka

17. 12. 2008

1 komentář

MMR zvažuje zrušení části stavebních úřadů

 


 

Novela stavebního zákona počítá se zrušením zhruba 200 stavebních úřadů z celkových 700 poboček. Podle ministerstva pro místní rozvoj, které návrh stavebního zákona připravuje, se pravomoci zrušených zařízení přesunout na takzvané pověřené obce. Do připomínkového řízení by měl jít návrh novely ke konci prvního čtvrtletí 2009.

"Jsme zásadně proti," reagoval na plánovanou novelizaci Jaromír Jech, výkonný místopředseda Svazu měst a obcí ČR. "Rušení stavebních úřadů považují starostové, a tedy i Svaz měst a obcí, za oddálení státní správy občanům," dodal. Zhoršení služeb při stavebních řízeních se však mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj ČR neobává. "Snahou MMR je racionalizace státní správy v době krize, ale zároveň nechceme omezovat služby obyvatelstvu," uvedl Jordán. 

Zdroj:  iHNed.cz, ČTK, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • pehasko

    7 prosince, 2012

    Pokud mají stavební úřady fungovat, jako např. SÚ Králův Dvůr, pak je nejlepší je zrušit. Tento úřad je zcela nefunkční a přestože v rámci jeho působnosti je i CHKO Křivoklátsko, staví se zde, pod jeho dohledem a s jeho požehnáním, černé stavby jedna za druhou a všechny stojí. Oznamovatelé těchto přestupků jsou pak postaveni do úrovně blbů, kteří zbytečně otravují. Je pravdou, že takové stavby jsou tolerovány především známým či příbuzným. Vyvrcholením činnosti odborné referentky tohoto SÚ je „nedohledání“ kadibudky na kontrolované parcele a to takové, která je patrná i na satelitním snímku. To, že úřednice úřadu jsou arogantní a prolhané nakonec dokresluje úřad, jehož zrušení vřele doporučuji. Je to něco neskutečného, vysezené úřednice bez znalostí, ale o to povýšenější nad žadateli, kteří pomalu stojí v koutě a žmoulají čepici. O jejich prokorupčním jednání nemám nejmenších pochyb, ale důkazy chybí. Tedy úřad, jaký má být, že? A jenom takových zbytečných úřadů je 700, kde se válí nejméně 1500 neschopných, líných a hloupých úřednic a berou za to slušné peníze (a úplatky). Do toho, zrušte alespoň tento jeden a hned bude lépe.

    Odpovědět