Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Moravskoslezský kraj připravuje projekt "Domy velké vody"

„Domy velké vody“ je pracovní název projektu Moravskoslezského kraje, jehož cílem je zajistit nové bydlení pro obyvatele obcí postižených záplavami.

Pracovní skupina vytvořená se zástupců Krajského úřadu Moravskolezského kraje a starostů obcí Jeseník nad Odrou, Kunín a Životic u Nového Jičína na své schůzce 29. července 2009 projednala společný postup při výstavbě „povodňových domků“ pro obyvatele, kterým povodně vzaly střechu nad hlavou a v současné době bydlí v provizorních prostorách.

Starostové obcí informovali o pozemcích vytipovaných pro výstavbu těchto domů a o řešení souvisejících majetkoprávních otázek. Bylo konstatováno, že vhodné pozemky jsou buď v majetku obce nebo obce mají již zajištěny souhlasy vlastníků pozemků s výstavbou.

V těchto dnech obce pracují na přípravě projektové dokumentace inženýrských sítí a na výběru jejich zhotovitele. Termín pro „zasíťování“ pozemků byl stanoven na 2. polovinu září letošního roku. Souběžně se připravuje projektová dokumentace pro stavbu základových desek a montovaných domů. 

V rámci projektu se počítá se zapojením státních dotací, disponibilních zdrojů Moravskoslezského kraje a současně se  prověřuje možnost finanční pomoci z  regionálního operačního programu.

Zdroj: sReality.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *