Neděle 16. prosince. Svátek má Albína.

Nahlas o pojistných podvodech

Pojišťovny dosud nebyly ochotné informovat o pojistných podvodech, aby nedávaly návod těm, kteří na nekalé triky ještě nepřišli…

U škod za 1,3 miliardy korun měly loni pojišťovny podezření na pojistný podvod. Pojistných podvodů pak prokázaly za 716 milionů korun.

Tyto údaje zveřejnila Česká asociace pojišťoven v souvislosti s Mezinárodním setkáním odborníků v oblasti pojistného podvodu, které se konalo v ČR.

Dosud pojišťovny informovaly veřejnost o pojistných podvodech kuse a nijak zvlášť ochotně. Důvodů je hned několik. Prvním je samozřejmě neochota před konkurencí veřejně přiznat, že konkrétní pojišťovna naletěla podvodníkům a plynou jí z toho ztráty.

Druhým, ještě pádnějším důvodem je, že pojistné podvody se nezřídka dějí za přímé spoluúčasti zaměstnanců pojišťoven, a to jak likvidátorů, tak i jiných profesí.

Vyšetřování, natož zveřejnění takové "vnitřní" účasti na podvodném jednání bývá pro každou pojišťovnu bolestné, i když ho už bezpochyby všechny někdy zažily.

Třetí důvod, který pojišťovny často uvádějí pro svou neochotu informovat o pojistných podvodech podrobněji, je obava, aby zveřejnění postupu podvodníků nesloužilo jako návod těm, kteří na podobné triky ještě nepřišli.

Zdroj: Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.