Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Nejlepší půjčka pro mladé v roce 2020

05.10.2020

Mladí lidé velmi často vstupují do pracovního a rodinného života bez větších finančních úspor, proto jim v případě, kdy chtějí například bydlet ve vlastním bytě, založit si rodinu nebo si koupit nový automobil, chybí finance. V tento okamžik nastupuje možnost vypůjčit si peníze od státu, bankovní nebo nebankovní instituce. Pokud mladým lidem nepůjčí za pro ně nejvýhodnějších podmínek rodina, musí hledat jinou alternativu. Jaké možnosti mají mladí lidé a kde si mohou nejvýhodněji půjčit peníze?

Půjčka pro mladé na cokoliv

V případě, že si mladí lidé potřebují půjčit na cokoliv jiného než na bydlení, mohou požádat o kteroukoliv bezúčelovou půjčku jednu z bankovních nebo nebankovních společností v České republice. Pro klienta je důležité najít takovou půjčku, která markantním způsobem nezatíží jeho či rodinný rozpočet. Klient si musí být jistý, že bude schopný půjčku v pravidelných měsíčních platbách splácet, aby nedošlo k zadlužení či dluhové pasti.

Při výběru nejvýhodnější půjčky je důležité mnoho faktorů. První se klient musí rozhodnout, zda zvolí krátkodobou či dlouhodobou půjčku. Většina bankovních i nebankovních společností nabízí půjčky, kde si klienti mohou upravit výši měsíční splátky a dobu splatnosti podle svých preferencí. Velmi užitečná mohou být online srovnání půjček, kde si žadatelé vyberou tu nejlepší a nejvýhodnější půjčku. Tato online srovnání půjček shromažďují na jednom místě všechny půjčky na trhu a klient si z nich může vybrat tu nejvýhodnější pro něj.

Mladí lidé dávají nejčastěji přednost online půjčkám, které vyřídí z pohodlí jejich domovů bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky. Dříve byly online půjčky doménou bankovních institucí, v současnosti klienti naleznou online půjčky i v nabídce nebankovních institucí. Online půjčky s sebou přináší řadu výhod. Největší jejich výhodou je rychlost, protože tyto půjčky mohou být vyřízeny již během několika minut a poté být hned následně odeslány na bankovní účet klienta.

Státní půjčka pro mladé

Mnoho mladých lidí vůbec netuší o možnosti, že existuje státní půjčka pro mladé. Jedná se o Úvěrový program na pořízení nebo modernizaci obydlí pro mladé do 36 let pečující o dítě do 15 let. Půjčka je poskytována Státním fondem rozvoje bydlení pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Tato půjčka je v České republice relativně novou záležitostí a mladí lidé si o ni mohou zažádat od srpna 2018. Během prvních měsíců byl o tento druh státní pomoci velký zájem a lidé na ni dokonce stáli frontu. Nyní už zájem tak veliký není.

Státní půjčka pro mladé je limitována tím, že musí být využita na koupi nebo rekonstrukci domu, bytu nebo pozemku, jedná se tedy o půjčky na bydlení. Finance mladí žadatelé nemohou využít na nic jiného.

Na co je možné státní půjčku pro mladé použít?

  • stavba rodinného domu, jehož podlahová plocha nepřesáhne 140 m²
  • koupě bytu, jehož podlahová plocha nepřesáhne 75 m²
  • koupě rodinného domu, jehož podlahová plocha nepřesáhne 140 m²
  • modernizace obydlí

Kdo si o státní půjčku pro mladé může zažádat?

  • věk maximálně 36 let
  • žadatelé musí být manželé nebo žít v registrovaném partnerství
  • nesezdané páry musí mít alespoň jedno nezletilé dítě do 15 let
  • ani jeden z páru nesmí vlastnit byt či dům
  • doložitelný příjem

Státní půjčka pro mladé není v plné výši. Žadatelé mohou žádat maximálně 2 000 000 Kč na koupi rodinného domu, nejvýše však 80 % skutečných nákladů, dále nejvýše 1 200 000 Kč na koupí bytu, nejvýše však 80 % ceny sjednané a nejméně 30 000 Kč a nejvýše 300 000 Kč na modernizaci obydlí.

Všechny tyto podmínky a omezení způsobily, že je o státní půjčku pro mladé velmi malý zájem. V případě půjčky na bydlení lidé raději volí klasickou hypotéku, kde není limitována výše půjčky, věk žadatelů, jejich rodinný stav apod.

Jaké možnosti mají mladí lidé k získání půjčky?

Každý klient si musí zvolit, která z půjček pro mladé je nejvýhodnější právě pro něj. Státní půjčky jsou hodně limitované a jsou účelové, proto je nelze použít na financování čehokoliv. Bankovní půjčky jsou ideálním řešením, pokud klient volí bezúčelovou půjčku na cokoliv. Nabídka bankovních půjček je velmi široká, např. půjčka od České spořitelny a dalších českých bank. Nebankovní půjčky jsou vhodné pro klienty, kteří nemohou nebo nechtějí získat půjčku od bankovních institucí. Chvilkovým řešením mohou být také kontokorenty či povolené přečerpání účtu.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *