Pondělí 20. listopadu. Svátek má Nikola.

Nejvíce pojistných údálostí způsobuje únik vody

Podle statistik ČSOB pojišťovny až 25 % škodních událostí, které musí pojišťovna řešit v souvislosti s pojištěním domácností a nemovitostí, vzniklo působením vody.

"Přestože z hlediska finančního dopadu bývají nejzávažnější požáry a živelní škody způsobené záplavou či povodní, pokud jde o četnost pojistných událostí, na prvním místě žebříčku majetkových škod jsou jednoznačně vodovodní škody. Únik vody nebo kapaliny z vodovodních a kanalizačních systémů, například z kohoutků a baterií, van, armatur či topných zařízení, způsobuje každoročně v domácnostech nejvíce škod,“ říká Iva Knapová, ředitelka odboru odboru služeb klientům neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny. „Někdy je příčinou škody havárie přímo v domácnosti klienta, velmi často se ale o škodu ,postarají′ nepozorní sousedé,“ dodává Knapová.

Graf 1: Nejčastější škody v domácnosti
 


S provozem domácností jsou však spojeny nejen majetkové škody, ale velmi často také škody na zdraví, které lze uhradit z úrazového pojištění.

Tyto škody lze rozdělit do dvou kategorií. Jedná se jednak o dětské úrazy, které podle statistik ČSOB nejčastěji vznikají v důsledku opaření tekutinami, pořezání sklem, přivření prstů do dveří, pádu z patrových postelí a pádu při hrách. U dospělých jsou to nejčastější úrazy související s pořezáním kuchyňským nožem, pádem při výškových pracích, popálením při vaření a pádem při hře s dětmi.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB Pojišťovny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *