EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

Text: Jiří Havelka

29. 12. 2010

0 komentářů

Novela zákona o spotřebitelském úvěru se dotkne i některých typů hypoték

 


 

Novela zákona o spotřebitelském úvěru se dotkne hypoték, kde hlavním účelem není pořízení nemovitosti k bydlení. Hlavní dopad bude mít legislativní úprava na americké hypotéky a předhypoteční úvěry. Klienti budou muset u těchto úvěrů nově získat informaci o RPSN (tzv. roční procentní sazba nákladů – náklady na úvěr včetně úrokové míry a započtení poplatků).

"Hypoteční banka zařadí výpočet RPSN i do webových kalkulaček a do online modelových výpočtů u těchto produktů. Klienti si také budou moci snáze porovnat jednotlivé nabídky bank, a to díky zákonem upravené podobě předsmluvní dokumentace," uvádí Hypoteční banka ve své tiskové zprávě.

Další změna se týká financování družstevního bydlení. To se podle zákona stane jedním z dalších účelů klasického hypotečního úvěru. "Klientům se tak podstatným způsobem zjednodušuje situace. Klienti Hypoteční banky z této změny získají možnost nově využít i na družstevní bydlení rozšířených parametrů standardních hypotečních úvěrů, například prodloužení fixace úrokové míry na delší než pětileté období. To jim pak umožní sjednat si k úvěrům na pořízení družstevního bydlení i další volitelné parametry a služby, které nabízíme – například službu Hypotéka bez poplatků,“ říká Jan Sadil, předseda představenstva Hypoteční banky.

Původní obavy, že by se mohla novela zákona o spotřebitelském úvěru dotknout také hypoték na rekonstrukce, se tedy nepotvrdily.

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *