Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Novela zákona o spotřebitelském úvěru se dotkne i některých typů hypoték

Změny zákona o spotřebitelském úvěru budou mít vliv na tzv. americké hypotéky, předhypoteční úvěr, nebo financování družstevního podílu. Nově budou muset banky například uvádět u těchto úvěrů také RPSN.

Novela zákona o spotřebitelském úvěru se dotkne hypoték, kde hlavním účelem není pořízení nemovitosti k bydlení. Hlavní dopad bude mít legislativní úprava na americké hypotéky a předhypoteční úvěry. Klienti budou muset u těchto úvěrů nově získat informaci o RPSN (tzv. roční procentní sazba nákladů – náklady na úvěr včetně úrokové míry a započtení poplatků).

"Hypoteční banka zařadí výpočet RPSN i do webových kalkulaček a do online modelových výpočtů u těchto produktů. Klienti si také budou moci snáze porovnat jednotlivé nabídky bank, a to díky zákonem upravené podobě předsmluvní dokumentace," uvádí Hypoteční banka ve své tiskové zprávě.

Další změna se týká financování družstevního bydlení. To se podle zákona stane jedním z dalších účelů klasického hypotečního úvěru. "Klientům se tak podstatným způsobem zjednodušuje situace. Klienti Hypoteční banky z této změny získají možnost nově využít i na družstevní bydlení rozšířených parametrů standardních hypotečních úvěrů, například prodloužení fixace úrokové míry na delší než pětileté období. To jim pak umožní sjednat si k úvěrům na pořízení družstevního bydlení i další volitelné parametry a služby, které nabízíme – například službu Hypotéka bez poplatků,“ říká Jan Sadil, předseda představenstva Hypoteční banky.

Původní obavy, že by se mohla novela zákona o spotřebitelském úvěru dotknout také hypoték na rekonstrukce, se tedy nepotvrdily.

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *