Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Objem hypoték by mohl za celý letošní rok dosáhnout 130 miliard Kč

Generální ředitel Hypoteční banky Jana Sadil očekává, že letos by mohly banky poskytnout hypotéky za 125 miliard až 130 miliard korun. V porovnání s předchozím rokem by to znamenalo pokles zhruba o 10 %.

Na začátku letošního roku někteří hypoteční bankéři odhadovali, že trh letos poroste o deset až 20 procent. Tato čísla, v kontextu se statistikami za první pololetí letošního roku, jsou již zcela zřetelně nereálná. Například Česká spořitelna za první pololetí zaznamenala propad nových obchodů téměř o více než polovinu na 11,67 miliardy korun. Hypoteční bance klesl objem nově poskytnutých hypoték o osm procent na 19,6 miliardy korun.

Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky, očekává že trh v letošním roce určitě neporoste, ale spíše v porovnání s loňským rokem o 10 % poklesne.  

Podle Laurenta Goutarda, generálního ředitele Komerční banky, jsou důvody pro současný pokles hypotečního trhu vedle růstu sazeb a celkově velmi úspěšného loňského roku i psychologické. "Lidé kvůli zprávám z finančních trhů v současnosti hypotéky odkládají na pozdější dobu," uvedl.
 
Zdroj: Hypoteční banka, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *