Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Objem poskytnutých hypoték dosáhl v loňském roce téměř 143 miliard Kč

Podle informací, které zveřejnilo Ministerstvo pro místní rozvoj, poskytly v loňském roce české hypoteční banky úvěry na bydlení v hodnotě 142,3 miliardy Kč, jedná se o více než 41 % nárůst oproti loňskému roku.

Podle Ministerstva pro místní rozvoj činila průměrná výše hypotéky 1,707 milionu Kč.

„V minulém roce bylo občanům poskytnuto celkem 83 344 nových hypoték, tedy o 23,8 % více než v roce 2006. Celkový objem poskytnutých účelových hypotečních úvěrů od roku 1995 dosáhl na 469,6 mld. Kč,“ řekl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Zájem o hypotéky by měl pokračovat i v letošním roce, čemuž odpovídají data o rozestavěných bytových jednotkách, kterých bylo k 30. září 2007 podle Českého statistického úřadu bylo 176 817.

„Jak jsme již několikrát uvedli, silnou poptávku po hypotékách očekáváme i v roce 2008. Pravděpodobně však poklesne dynamika růstu, a to i vzhledem k loňské obrovské základně,“ dodává Jan Sadil.

Slova Jana Sadila potvrzují například i další čísla ze Českého statistického úřadu. V listopadu loňského roku bylo například vydáno o 13,7 % méně stavebních povolení, než tomu bylo  ve stejném období loňského roku. Stejně tak dalšímu růstu budou stát v cestě vyšší úrokové sazby hypotečních úvěrů, v porovnání s posledními roky.

Zdroj: Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *