Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Objem přeshraničních investic na realitním trhu loni vzrostl o 60 %

Investoři v loňském roce proinvestovali po celém světě 130 miliard dolarů do nemovitostí ležících za hranicemi vlastní země. V meziročním srovnání to znamená nárůst o 60 %, vyplývá ze studie poradenské společnosti Jones Lang LaSalle.

Podobný vývoj zaznamenal také realitní trh v České republice, kde pouze třetina obchodů s komerčními nemovitostmi měla podle konzultantské firmy ryze domácí charakter. Za mezinárodní transakci považuje Jones Lang LaSalle takový obchod, v němž kupující, prodávající nebo oba pochází z jiného regionu než, kde se daná nemovitost nachází

Celkově investoři v roce 2010 podle Jones Lang LaSalle nakoupili na českém trhu nemovitosti zhruba za 19 miliard korun. Z hlediska objemu se na této částce domácí firmy podílely z 54 %, přičemž velkou část realitních investic realizovala finanční skupina CPI Radovana Vítka. 

„V roce 2011 očekáváme výraznější aktivitu ze strany zahraničních investorů hlavně díky stále se zlepšujícím podmínkám na trhu, nedostatku nejlepších nemovitostí ke koupi v západní Evropě a také faktu, že řada významných investorů v posledních dvou třech letech nekoupila žádné nemovitosti v České republice,“ uvedl analytik Jones Lang LaSalle Štefan Puci.

Zdroj:
Realit, Jones Lang LASalle

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *