Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Odhad nemovitosti zdarma přes internet

Zájemci o nákup nemovitostí mají možnost zjistit cenu své nebo jakékoliv jiné nemovitosti online přes internet zdarma na serveru odhadonline.cz.

Zatím je možné si odhadnout byty, rodinné domy a pozemky. Hlavní devizou služby by měla být jednoduchost a nenáročná obsluha. Každý návštěvník vyplní formulář s parametry a popisem nemovitosti a vypíše emailovou adresu, kam mu přijde odhad ceny. Pokud chce někdo odhad co nejdříve, může zadat své telefonní číslo, kde mu přijde sms hned po vytvoření odhadu.

Podle ředitele projektu Martina Pospíšila jsou hlavními důvody pro jeho vznik potřeba vědět, jak vysokou hodnotu má jejich majetek, možnost zjistit hodnotu a aktuální cenu nemovitosti ještě předtím, než si ji zájemce koupí.

Zájemce o odhad by měl cenu obdržet nejdéle do 48 hodin od zadání popisu na serveru. „Nemovitosti jsou velice různorodé, nedají se proto jejich ceny odhadovat automaticky. Na každém odhadu bytu, rodinného domu nebo pozemku vždy pracuje v první fází speciálně vyškolený pracovník. Cena jím vytvořená poté putuje k našim kvalifikovaným odhadcům a ti ji podle svých zkušeností upravují. Po kontrole výsledné ceny supervizorem odhad putuje k zadavateli. Cena odhadované nemovitosti je tedy u nás určována a kontrolována třemi na sobě nezávislými subjekty,“ sdělil Pospíšil.

Cena, kterou určíme, můžeme označit za tzv. cenu obvyklou a měla by se v případném prodeji stát přijatelnou jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího. Měla by tak být dobrým základem pro případné stanovení ceny smluvní,“ dodal.

Zdroj: Tisková zpráva XP Invest

Předchozí článek: «
Následující článek: »

4 komentářů k článku “Odhad nemovitosti zdarma přes internet”

 1. Jarda15 napsal:

  Zdarma???
  Není to zdarma, stojí to 75,- Kč. Tak nelžete!!!

 2. grandal napsal:

  dobrý den jak lze udělat ten odhad zdarma děkuji za radu

 3. Dagmar Matoušková napsal:

  odhad bytu zdarma

  Byt je v panelovém době z r. 1974. Dům je zatepletý, velmi dobře udržovaný, třípatrový. Sám byt jev prvním podlaží, zvýšené přízemí. Velmi dobře udržovaný, první majitel.Celková rekonstrukce, plastová okna. 7 minut od metra, v zelené zástavbě. mimo hl. komunikaci.Škola, školka,supermar­kety,zeleň, par­ky.

 4. Dagmar Matoušková napsal:

  odhad bytu zdarma

  Byt je v panelovém domě z r 1974. Dům je velmi dobře udržován, zateplen, nová střecha. Byt je 3+1, zvýšené přízemí.První majitel Není balkon, je 2× sklepPo celk,. rekonstrukci, plast.okna zeleň, parky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *