Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Okolí stanice metra Národní třída projde zásadní rekonstrukcí

V sousedství obchodního domu Tesco vznikne nový developerský projekt společnosti Copa. V průběhu výstavby, která by měla trvat cca 1,5 roku bude uzavřena stanice metra Národní třída.

Komplex Copa Centrum Národní, který by měl vzniknout na místě současného vestibulu metra, bude tvořit šest samostatných, vzájemně propojených budov. Z nichž jedna bude spojena na třech podlažních patrech s obchodním domem Tesco. Meziprostor mezi budovami bude podle plánů developerské společnosti Copa vytvoří krytou ulici, městskou pasáž nebo obchodní galerii, spojující ulici Spálenou a Charvátovu.


„Společnost Copa pověřila návrhem a vypracováním projektu architektonický atelier Cigler Marani Architects. Celková investice představuje čtyři miliardy korun,“ sdělila mluvčí Copa centra Karin Cifková.

„Požadavkem radnice bylo, aby zde byla významnější část bytů, a aby vestibul metra byl v podzemí, protože Národní je jedna z mála stanic na povrchu. Místo ní zde bude průchozí pasáž, aby nebylo nutné budovu obcházet,“ sdělil Filip Dvořák, radní pro územní rozvoj.


Zdroj:
Novinky.cz, www.copa.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *