Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Orco chce prodejem majetku získat ročně 200 milionů eur

Developerská společnost Orco Property Group má v plánu letos prodat majetek v hodnotě 200 milionů eur. Podobně by tomu mělo být i v roce 2009. Orco chce touto cestou získat prostředky na nové projekty.

Ředitel společnosti Orco Jean-Francois Ott v rozhovoru pro agentru Reuters uvedl, že společnost v letošním roce s jistotou dosáhne tržeb v hodnotě 343 milionů eur. Přičemž příjmy z pronájmů by měly činit cca 100 milionů eur. Ott v rozhovoru také přiznal, že kvůli horší dostupnosti bankovních úvěrů bude muset společnost využít pro financování dalších projektů více vlastních zdrojů. S tím souvisí plán prodeje jednotlivých dokončených projektů, čímž chce společnost každý rok získat 200 milionů eur.

Jean-Francois Ott mimo jiné také potvrdil, že Orco má stále zájem o realizaci rozsálhého projektu v pražských Bubnech. Náklady na výstavbu by měly podle současných odhadů dosáhnout 3 miliard eur. Ott připustil, že díky současné situaci na trhu bude muset Orco při výstavbě spolupracovat s dalšími partnery.

"Vzhledem k tomu, že chceme být silní a nejít do příliš mnoha rizik, je pravděpodobné, že se s někým spojíme pro jednu nebo dvě fáze, abychom snížili riziko projektu Bubny," uvedl Jean-Francois Ott.

Zdroj: E15, Patria, Reuters

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *