Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Orco chce snížit své dluhy. Prodává část majetku

Developerská společnost Orco začíná s prodejem svého nemovitostního portfolia. Společnosti Skanska Property prodala pozemek s projektem pro kancelářskou budovu North East Corner v pražských Bubnech.

Pozemek o výměře zhruba 10000 m2 získala společnost Orco 8,1 milionů eur. "Jedná se o separovanou část území, s jejímž odprodejem jsme počítali," uvedla pro deník E15 Petra Zdeňková, tisková mluvčí společnosti Orco.
Kromě bubenské lokality prodalo Orco před nedávnem společnosti Skanska Property také kancelářskou budovu Vysočasná brána. Cílem všech těchto kroků je posílit finanční stabilitu společnosti a umazat část dluhů.

Podle informací deníku E15 bude další rozprodej nemovitého majetku společnosti probíhat i v následujícím roce, kdy plánuje Orco začít s likvidací fondu Endurance s nemovitostmi v hodnotě bezmála půl miliardy korun. Fond, v němž Orco vlastní 14procentní podíl, vlastní komerční nemovitosti v několika středo- a východoevropských zemích, ale také v Německu.

Kromě komerční nemovitostí se nyní Orco snaží zbavit také zhruba 150 dokončených, ale neprodaných bytů. Ty podle firemních zpráv prodává s 30procentní slevou.

Zdroj:  E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *