Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Orco vykázalo ztrátu ve výši 153,3 milionů eur

Celkové tržby společnosti Orco vzrostly meziročně o 17% na 132,3 milionů eur, nicméně především z důvodu přecenění portfolia nemovitostí Orco vykázalo pololetní ztrátu 153,3 milionů eur. Minulý rok za stejné období reportovala zisk 61,1 milionů eur.

Vedle poklesu hodnoty portfolia dokončených nemovitostí vykázalo Orco také snížení hodnoty rozpracovaných či odložených projektů ve výši 98,9 mil. EUR. Celkově výsledky společnosti analytiky nepříjemně zaskočily

"Následkem ztráty týkající se přecenění portfolia (celkem 252 mil. EUR) byla na provozní úrovni (EBIT) dosažena ztráta ve výši 260,3 mil. EUR (zisk 30,5 mil. EUR v 1H08), která byla výrazně vyšší než naše očekávání (ztráta 106,1 mil. EUR). Celkově společnost realizovala čistou ztrátu 199,9 mil. EUR (-18,3 EUR/akcie; -14,1 mil. EUR v 1H08), která překonala náš odhad ztráty ve výši 136 mil. EUR," uvedl ke zveřejněným výsledkům Patrick Vyroubal, analytik společnosti Atlantik FT. 

Management společnosti očekává, že soudní ochrana před věřiteli by mohla být prodloužena a zároveň předpokládá, že dojde restrukturalizaci dluhopisů, ať to bude se souhlasem věřitelů nebo na základě rozhodnutí soudu, který by mohl prodloužit splatnost dluhopisů až o 10 let. Úspěšná restrukturalizace dluhopisů je podmínkou pro vstup strategického investora – Colony Capital, který by měl pomoci stabilizovat hospodaření společnosti a poskytnout potřebné finanční zdroje. 

Zdroj: Investujeme.cz, Atlantik FT 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *