Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Orco zvažuje další emisi nových akcií

Podle slov J. F. Otta, generálního ředitele společnosti, zvažuje Orco o navýšení kapitálu vydáním nových akcií stávajícím akcionářům. Velikost navýšení kapitálu není známa. Informaci přinesla agentura Bloomberg.

Společnost Orco se v současnosti potýká s nedostatkem likvidity a potřebuje navýšit kapitál pro provoz a financování vlastních projektů. Jednou z cest je získání strategického investora. Společnost Orco sice našla investora – Colony Capital, ten však podmiňuje svůj vstup restrukturalizací stávajících dluhů Orca, což zabere nějaký čas. Druhou z cest, kterou nastínil v rozhovoru pro agenturu Bloomberg generální ředitel společnosti J. F. Ott, je úpis nových akcií stávajícím akcionářům.  

"Pro Orco je nyní důležité navýšit kapitál, který potřebuje pro provoz či financování svých projektů, jelikož současná likvidita je na slabé úrovni. Společnost však není moc ochotna prodávat aktiva pod cenou (nepříznivé podmínky na realitním trhu), a tak jediným řešením je získat investory, kteří budou ochotni upsat nové akcie," komentuje situaci Orca Patrick Vyroubal, analytik společnosti Atlantik FT.

Zdroj: Investujeme.cz, Atlantik FT

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *