Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Paradoxy realitního trhu: Na jedné straně luxus, na druhé straně neschopnost splácet

Podle lidí z realitní společnosti AAAbyty.cz je typickými úkazem letošního roku nákup luxusních bytůu bohatších lidí a také neschopnost splácet hypotéky u lidí s nižším příjmem.

Na jedné straně neblaze působí na lidi trvající nepříznivá situace, na druhé straně je to pak výrazný pokles cen. „Důvody pro podobné paradoxy jsou logické: na jednu stranu si v minulosti nižší příjmové skupiny koncipovaly hypotéku na hranici únosnosti – o dalších spotřebitelských úvěrech ani nemluvě. V případě výpadku byť jen jednoho z příjmů pro ně nastala kritická situace," uvedl Otakar Šmíd, ředitel realitní kanceláře AAAbyty.cz. "A na druhou stranu nejvyšší příjmové skupiny nejsou při nákupech nemovitostí vázány jen na vstřícnost bank při poskytování hypotečních úvěrů. Ceny realit šly navíc výrazně dolů – je zde velká příležitost pro investice," dodal.

Nejlépe se letos podle realitní kanceláře prodávají luxusní nemovitosti, a to neplatí pouze pro pražský region. Na druhé straně pak rostou počty výkupů nemovitostí. Jde buďo lidi, kteří chtějí zjistit reálnou cenu své nemovitosti, nebo o ty, kteří se zavázali koupit jinou nemovitost a musí ji financovat prodejem té stávající. Třetí skupinou jsou lidé, kteří se kvůli své zadluženosti dostali do problémů a hrozí jim exekuce.

"Mnohdy však klienti sami nevědí, nebo možná nechtějí vědět, do jakých problémů se dostali. V tom případě jsme schopni na základě jejich pověření zjistit skutečnou výši jejich dluhů. Následně jim nabídneme řešení, které nejčastěji spočívá v tom, že jejich závazky uhradíme z vlastních zdrojů formou krátkodobé bezúročné půjčky a poté jejich nemovitost prodáme za standardní zprostředkovatelskou provizi. Případně jsme schopni nemovitost odkoupit a jejich závazky uhradit," uzavřel Šmíd.

Zdroj: Mediafax

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *