Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Partners umožní drobným investorům vložit peníze do skupiny bytů

Finančně poradenská společnost Partners Radima Lukeše a Petra Borkovce hledá způsoby, jak vykompenzovat pokles pojistného trhu. Připravuje první fond nakupující skupiny bytů pro menší investory. Přesná strategie zatím není známa.

„Výnos dnes v rezidenčních nemovitostech není žádný zázrak, ale i tak správný byt, na správném místě, ve správné velikosti může vydělávat,“ řekl Petr Borkovec. Fond by podle jeho slov měl být příležitostí pro dorbné investory, kteří se v nákupu nemovitostí příliš nevyznají. Partners budou byty nakupovat, pronajímat a starat se o jejich správu.

Drobný investor nemůže u fondu ovlivnit, jakou nemovitost si koupí, což nepovažuji za správné,” reaguje na případnou konkurenci ředitel bytových projektů Pražské správy nemovitostí (PSN), která prodává již pronajaté investiční byty a také následně nabízí za poplatek další pronájem.

Podobný projekt chystá i Central Group. „V současnosti připravujeme první projekt zaměřený na investiční byty s garantovaným výnosem nebo na nájemní bydlení,” uvedla mluvčí společnosti Marcela Fialková.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *