Středa 20. března. Svátek má Světlana.

Plyn pro domácnosti výrazně zlevní

Plynárenské společnosti RWE Transgas, E.ON ČR v pátek oznámily snížení cen plynu pro domácnosti v letošním 3. čtvrtletí. RWE zlevní o 6 %, E.ON dokonce o 9 procent.

Domácnosti, které odebírají plyn od RWE Transgas, zaplatí od července v průměru o 6,1 procenta méně. Zákazníci, kteří zemní plyn využívají k ohřevu vody, vaření a topení, tak měsíčně ušetří v průměru 220 korun. Největší pokles se týká jižní Moravy, kde se cena domácnostem sníží o 7,2 procenta. Naopak nejnižší snížení cen o 4,9 procenta zaznamenají domácnosti, které odebírají plyn od Východočeské plynárenské.

"Oznámené ceny momentálně odrážejí pokles cen komodity z počátku roku. Ceny zemního plynu totiž kopírují ceny ropných derivátů přibližně s šesti až devítiměsíčním zpožděním," uvedl předseda představenstva RWE Transgas Martin Herrmann. 

E.ON zlevní víc než RWE Společnost E.ON sníží od července celkovou cenu plynu pro domácnosti a maloodběratele o devět procent. Zlevnění chystá také Pražská plynárenská (PRE), která sníží ceny plynu o 7 procent.

"K 1. červenci dochází ke snížení komoditní ceny zemního plynu pro zákazníky z kategorie domácností a maloodběratelů v průměru o 13,5 procenta. Na celkové ceně včetně nákladů na strukturování a distribuci se zlevnění komodity projeví poklesem ceny o devět procent," uvedl Vladimír Vácha, tiskový mluvčí E.ON.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *