Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Počty zahraničních kupců v ČR se vrátili na úroveň podzimu 2008

Na tuzemském trhu podnikatelských nemovitostí v současnosti hledá příležitosti přibližně deset zahraničních kupců. To je přibližně úroveň podzimu 2008. Jsou to hlavně německé fondy, přidali se k nim už ale také investoři z Rakouska, USA či Španělska.

Podle informací realitní poradenské společnosti King Sturge se v loňském roce zúžil počet aktivních zájemců  o české komerční reality na 3 subjekty. V roce 2007 naproti tomu hledalo v Česku investiční příležitosti přibližně 100 zahraničních společností a fondů.

Rok 2009 se nesl ve znamení aktivity českých a slovenských investorů. Největší realitní transakcí loňského roku byl v Česku prodej kancelářské budovy City Tower v Praze na Pankráci. Developerská firma ECM Real Estate Investments ji prodala firmě Marpona, kterou kontroluje slovenská společnost Insfin. Hodnota transakce byla v přepočtu 3,4 miliardy korun.

Celkový objem investic do komerčních nemovitostí v Česku za rok 2009 činil podle údajů King Sturge přibližně 537 milionů eur, tedy asi 14 miliard korun. Meziročně to byl propad o 50 procent. 

V současnosti poradenská společnost King Sturge registruje na českém trhu podnikatelských nemovitostí přibližně deset zahraničních kupců."Zahraniční investoři se stále zajímají o prvotřídní kancelářské budovy a nově též o kvalitní obchodní centra v hodnotě 50 milionů eur (asi 1,3 miliardy korun) a více," uvedl investiční konzultant King Sturge Jan Kovařínský.

Zdroj: King Sturge

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *