Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Podle realitní skupiny STING až polovina žadatelů o hypotéku je odmítnuta

Podle realitní skupiny STING představuje zpřísnění podmínek pro udělování hypotečních úvěrů, stejně tak jako vysoká úroková sazba dva hlavní faktory, které se podepsaly na meziročním čtvrtinovém poklesu obchodování s nemovitostmi.

Podle zkušeností makléřů realitní skupiny STING až polovina žadatelů o hypotéku je bankou alespoň jednou odmítnuta. Důvodem jsou zpřísněné podmínky, které musí žadatelé o hypotéku splnit, aby jim banka půjčila. Zájemci o financování svého bydlení to pak zkoušejí jinde. I přesto, že u některé z bank uspějí, v naprosté většině případů nezískají celou požadovanou částku.


Nejčastějšími důvody odmítnutí žadatelů o hypotéky jsou nedostatečná bonita klienta (= schopnost splácet), zápis v registru dlužníků, nemožnost doložení vlastních příjmů a neschopnost částečně se podílet na financování. Klienti svou situaci musí řešit kombinací několika produktů, nejčastěji stavebním spořením.

„Čtyři z pěti mých klientů mají problémy s financováním svého bydlení prostřednictvím hypotéky. Pokud je oním důvodem bankou odhadnutý nedostatečný příjem klienta, většinou se pak nedaří docílit požadované částky ani úvěrem ze stavebního spoření. V tom případě si klienti často půjčují peníze od rodiny, nejčastěji od rodičů, kteří mu umožní čerpat úvěr ze svého stavebního spoření,“ vysvětluje Andrea Poulová – hypoteční poradce MaxFinance ve Frýdku-Místku.

Zdroj: Tisková zpráva STING

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *