Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Pojistěte se proti škodám způsobeným na chodníku před vaším domem

S příchodem zimy se objevuje každoroční evergreen – neuklizené chodníky a zvýšené riziko úrazu na nich. Úraz na neuklizeném chodníku může majitele nemovitosti finančně zruinovat…

„Nejtypičtějšími úrazy při pádech na neuklizených chodnících bývají zlomeniny kotníků, dolní částí předloktí, bérců a prstů. Ačkoli se většinou obejdou bez vážnějších komplikací, často jsme již řešili případy, kdy se škoda pohybovala v řádu desítek tisíc korun nebo i výš,“ říká Iva Knapová, ředitelka odboru služeb klientům neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Nejde totiž jen o to, že poškozenému náleží náhrada za bolest nebo náhrada za věcné škody, například za poničený oděv, i když třeba odškodnění za rozbité luxusní hodinky může být také citelné. Finančně značně náročnější však bývá, když při pádu dojde k úrazu, který si vyžádá dlouhodobější léčení nebo který má trvalé následky.

„Je evidentní, že takové náhrady mohou přesáhnout finanční možnosti většiny z nás,“ upozorňuje Iva Knapová. Řešením může být uzavření pojištění odpovědnosti za škodu z držby nemovitosti, které lze sjednat jako připojištění k pojištění bytů a rodinných domů. V případě sjednání této pojistky u ČSOB Pojišťovny, zaplatí klient na ročním pojistném maximálně na 790 korun.


Zdroj:
Tisková zpráva Pojišťovny ČSOB

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *