Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Pojišťovna ČSOB: Klienti podceňují riziko záplav

I přesto, že riziko vzniku záplav neklesá, zájem klientů, podle statistik pojišťoven, o tento druh pojištění opadá.

"Všichni si dobře pamatujeme stoletou vodu, která udeřila před sedmi lety. Ale ani po této zkušenosti nezačali Češi své nemovitosti více pojišťovat," uvádí se v tiskové zprávě ČSOB Pojišťovny. Zatímco v roce 2007 obsahovaly připojištění na záplavu či povodeň čtyři z deseti pojištěných nemovitostí, v loňském roce to již byla údajně jen každá třetí.  

„Po katastrofických záplavách v roce 2002 jsme všichni předpokládali obrovské zvýšení zájmu například o pojištění domků a domácností. Avšak skutečnost byla jiná. Bohužel tento trend trvá i nadále,“ potvrzuje Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů ČSOB Pojišťovny.

Zájemci, kteří si chtějí ověřit, zda jejich dům, chata nebo chalupa vyskytuje v povodňové oblasti mohou využít systém „Povodňové mapy“ na www.cap.cz. Systém povodňových rizikových zón pokrývá celé území České republiky, respektive veškeré vodní toky, které jsou významné vzhledem k možnosti vzniku škody na majetku v důsledku zaplavení. Bližší informace o zmíněné aplikaci naleznete také v článku "Dosáhne povodeň až k vašemu domu".

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB Pojišťovny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *