Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Polovina Čechů platí za bydlení čtyři až osm tisíc korun měsíčně

Podle průzkumu, který GE Money provedla letos v srpnu a září v zemích střední Evropy a Rusku, stojí bydlení méně než čtyři tisíce korun pouze 12 % obyvatel Česka. Jedna čtvrtina respondentů uvedla, že platí více než 10 tisíc korun.

U bezmála dvou třetin dotazovaných přitom nepřesahuje rodinný rozpočet 30 tisíc korun, čistý měsíční příjem průměrné české rodiny v současnosti činí 26 tisíc korun. Z průzkumu dále vyplynulo, že právě Češi nejvíce uvažují o investici do zlepšení svého bydlení. Během tří let ji hodlají uskutečnit až dvě třetiny obyvatel, kteří chtějí v průměru investovat 780 tisíc korun.

"Výdaje na bydlení ukrajují v České republice v současnosti přibližně 18 % rodinného rozpočtu. V souvislosti s probíhající deregulací cen nájemného, stavebním boomem z posledních let, investicemi do rekonstrukcí a rostoucími cenami energií lze ovšem očekávat, že tento podíl bude nadále růst," říká Michal Tuček, produktový manažer hypoték GE Money Bank. "Minimálně se budeme přibližovat průměru Evropské unie, kde se za bydlení nejčastěji platí 22 – 26 %. Ve středoevropském regionu nyní nejvíce za bydlení utrácejí Poláci – 24,7 % rodinných financí," dodává Michal Tuček.

Zdroj: Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *