Středa 03. června. Svátek má Tamara.

Poptávka po dřevostavbách roste souběžně s růstem ceny energií

Stavby ze dřeva vynikají svou nižší energetickou náročností, než je tomu u tradičnějších materiálů. S rostoucími cenami energií, roste i počet zájemců o tento druh bydlení.

V České republice se loni postavilo přibližně 1500 dřevěných domů, což je zhruba dvakrát více než v roce 2006. Rostoucí zájem je evidentní i v letošním roce. Společnost HLC, zabývající se výstavbou domů ze dřeva, zaznamenala letos zhruba dvacetiprocentní nárůst zákazníků. Roste také počet firem nabízející dřevostavby.
 
Ze dřeva se na domácím trhu nyní staví jen asi čtyři až pět procent všech rodinných domů. Například v Německu je podíl dřevěných staveb na rodinných domcích sedm procent, v Bavorsku až 70 procent, v Rakousku a Švýcarsku deset procent a v USA 60 procent.

Většímu rozvoji dřevostaveb zatím podle odborníků brání malá informovanost veřejnosti a strach vyzkoušet netradiční stavební materiály. Ceny dřevěných domků jsou v průměru asi o deset procent vyšší než zděné stavby, mezi hlavní výhody ale patří úspora energií nebo snadné rekonstrukce. K nevýhodám je možné při špatné péči o tyto domy řadit například množení plísní. 

Zdroj: Stavebni-forum.cz, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *