Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Posilující injekce pro americký hypoteční trh

Realitní trh v USA prochází největším útlumem od velké hospodářské krize 30. let minulého století. Americký Kongres proto schválil další z opatření na oživení hypotečního trhu.

Americký Kongres schválil vládní návrh na podporu amerického hypotečního trhu. Jedná se především v masivní finanční podpoře polostátních hypotečních agentur Freddie Mac a Fannie Mae a ve vytvoření nového regulačního orgánu, který bude nad činností těchto agentur bdít. Zároveň vznikne nový fond, jehož smyslem je pomoci lidem, kteří se dostali do problémů při splácení hypotéky. Ve fondu bude z počátku 300 miliard dolarů (asi 4,5 bilionu Kč). Pomoci by se mohlo dočkat až 400.000 lidí. 

Nově vznikne i první celostátní systém přidělování licencí realitním makléřům a pracovníkům úvěrových institucí. Počítá se také s finanční podporou čtyř miliard dolarů oblastem, které jsou krizí na hypotečním trhu postiženy nejvíce.

S ohledem na blížící se volby Kongres návrh schválil velmi rychle, prezident George Bush údajně tento návrh potvrdí v zápětí a nová opatření by mohla začít platit od 1. října letošního roku. 


Zdroj:
Stavební fórum, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *