Úterý 07. dubna. Svátek má Heřman a Hermína.

PPF bude stavět byty v Rusku

Společnost PPF Investments připravuje obří rezidenční projekt v ruském městě Toljati. Investiční skupina tu plánuje postavit celou městskou čtvrť se 7 tisíci byty.

"PPF Investments vlastní v Toljati 53 hektarů pozemků, připravili jsme plán výstavby a pracujeme na konceptu architektonického rozvoje tohoto území," uvedl mluvčí společnosti Jan Piskáček. Jednání jsou na začátku a členové městské rady si budou moci celý projekt prostudovat na zasedání příští měsíc. "Pokud získáme všechna potřebná povolení včas a případný souhlas zástupců města Toljati, mohli bychom začít stavět příští rok v březnu," doplnil Jan Piskáček.

Investiční společnost PPF Investments odhaduje náklady na obří developerský projekt v rozmezí od 500 do 600 milionů dolarů. Investiční společnost si město Toljati nevybrala náhodně. V Toljati sídlí největší ruský výrobce osobních automobilů – AutoVaz, jehož čtvrtinovým vlastníkem je od letošního února francouzská automobilka Renault.

Majitelé automobilky se netají ambiciózními plány. Nyní se například AutoVaz rozšiřuje o nový závod, jehož výstavba stála přibližně pět miliard dolarů. Rozšíření výrobních kapacit je předpokladem pro splnění plánu, jež počítá do roku 2014 se zvýšením roční výroby z necelého milionu na 1,5 milionu aut. Záměr PPF Investments tak přesně zapadá do očekávaného budoucího rozvoje města profitujícího z expanze automobilky.

Zdroj: Mf Dnes, iHNed, ČTK

 

Tweet 20

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *