Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Praha bude chránit městské zelené plochy

Útvar rozvoje hlavního města, který se zabývá sestavováním konceptu nového územního plánu, nepovolí zástavbu takových zelených ploch, jako jsou Dívčí hrady nebo park Vidoule.

Pražské městské části v minulých měsících odeslaly magistrátu své podněty k novému územnímu plánu, některé z nich i přes odpor obyvatel navrhují změnit zeleň na obytné plochy. Minulý týden tyto záměry kritizovala komise životního prostředí Akademie věd České republiky, podle níž může rozsáhlá výstavba na úkor zeleně v budoucnu zvýšit nemocnost pražských dětí a úmrtnost dospělých na kardiovaskulární onemocnění.

"V mnoha návrzích jsou pokusy o necitlivou zástavbu významných pražských zelených ploch, které byly doposud chráněny jako rezerva pro rozšíření zeleně," konstatoval Bořek Votava, ředitel útvaru rozvoje hlavního města. "Nedokážu si představit, že bychom povolili například zástavbu Dívčích hradů nebo parku Vidoule, jak navrhuje radnice městské části Praha 5," doplnil ředitel útvaru rozvoje.
 
Zasahovat podle Votavy nelze ani do oblasti přírodního parku žárecké údolí, jak navrhuje Praha 6. Návrh na změnu územního plánu v oblasti zeleně na Kavčích horách vyřadil před dvěma týdny výbor územního rozvoje, nedotčeny by měly zůstat i meandry Botiče v takzvaném Trojmezí.

Zdroj: Stavební fórum

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *