Úterý 24. října. Svátek má Nina.

Praha má již koncept nového územního plánu. Nyní se k němu můžete vyjádřit

Pražský magistrát představil svůj návrh územního plánu, ke kterému se nyní může vyjádřit veřejnost. Součástí konceptu jsou některé sporné projekty, jako jsou například nové lanovky na Kavčí hory a Dívčí hrady.

Některé projekty, kde se střetávají například zájmy developerů a místních obyvatel, navrhuje koncept ve dvou variantách. Většina takových řešení se týká rozvoje okrajových městských částí, například Královic, Dubče a Dolních Měcholup. Jedna varianta ponechává zeleň, druhá umožňuje výstavbu. Dvě varianty řešení má také oblast Strahova. Kromě zachování sportovní funkce na stadionu a vysokoškolských kolejí se navrhuje využít stadion ke smíšené zástavbě a areál kolejí přebudovat na bydlení. Dvě možnosti navrhuje plán také na území ďáblické skládky nebo v části Klánovického lesa, kde je navrhována výstavba golfového hřiště.

Zájemci si mohou pracovní verzi nového územního plánu prohlédnout na internetu, v budově magistrátu a v Útvaru rozvoje města. Do 9. prosince se mohou podávat ke konceptu námitky a připomínky. Poté bude plán dopracován. Platit by měl od roku 2012.

Zdroj:  Magistrát Hlavního města Prahy

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *