Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Pražský Intercontinental projde proměnou. Pařížská se spojí s nábřežím

Na začátku letošního roku koupili hotel Intercontinental od skupiny Best Hotel Properties přes R2G miliardáři Oldřich Šlemr, Pavel Baudiš a Eduard Kučera. Vnější podoba hotelu zůstane zachována, okolí však čeká řada změn. Náklady na úpravy jsou odhadovány na 30 milionů eur.

Soutěž na úpravy hotelu vyhrálo architektonické studio TAK vedené Markem Tichým. Studie je již hotová, nyní by měla být vypracována dokumentace pro stavební povolení. Majitelé plánují přesun krytého bazénu a zřízení nového náměstí mírně pod úrovní Pařížské. Vybudováním tunelu by mělo dojít k faktickému prodloužení Pařížské až k Vltavě.

Ředitel nových investic investiční kanceláře R2G Jakub Dyba uvedl, že návrh počítá s rozšířením prostranství přístupných veřejnosti o 40 %. „Vnímáme, že je to citlivé téma a tento prvek se nám zdál velmi důležitý,“ říká Dyba. V plánu je výsadba zeleně, zelené střechy a vodní prvky. Na novou prosklenou budovu na náměstí Miloše Formana mají navazovat další objekty s obchody, kavárnami a kulturními prostory. Vnější podoby hotelu se změny nedotknou, Dyba však potvrdil, že se chystá též rekonstrukce interiérů.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *