Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Pražský magistrát obdržel ke konceptu územního plánu 12 000 připomínek

Pražané se mohli k navrhovanému řešení územního plánu vyjádřit od začátkku prosince. V současnosti magistrát eviduje 12 000 podnětů od asi 7 tisíc žadatelů.

Připomínky upozorňují mimo jiné na několik dlouhodobě sporných míst a plánů. Jde například o případ klánovického golfu, pražského okruhu přes Suchdol, napojení pražského okruhu v Běchovicích, paralelní dráhy na ruzyňském letišti, plánovaného rozšíření ďáblické skládky nebo diskutované zástavby Roztyl a Trojmezí. 

Vzhledem k množství připomínek Magistrát zatím nestihl všechny návrhy sepsat a zakreslit, tak aby se podněty mohly začít třídit a vyhodnocovat. Na podzim by o připomínkách mohli jednat zastupitelé. "Byla bych ráda, aby koncept schválilo ještě toto zastupitelstvo," poznamenala Jitka Cvetlerová, ředitelka odboru územního plánu. Po konceptu bude vypracován definitivní návrh územního plánu. 

Nový územní plán by měl postihnout rozvoj města v dalších asi 15 letech, platit bude zřejmě od roku 2012. Měl by přinést několik změn. Ve srovnání se současným plánem bude novinkou výšková a prostorová regulace, která by měla zajistit, aby nové stavby vzhledem k okolí nepřesahovaly přiměřenou kapacitu a výšku

Zdroj:
FinančníNoviny.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *