EUR 24.710

USD 22.791

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.710

USD 22.791

Text: Jiří Havelka

22. 03. 2008

0 komentářů

Raiffeisen stavební spořitelna potvrdila koupi HYPO stavební spořitelny

 


 

Podpis smlouvy o akvizici akcií HYPO stavební spořitelny byla podepsána mezi společností Raiffeisen Bausparkassen Holding GmbH, mateřskou společností české Raiffeisen stavební spořitelny a členy skupiny UniCredit, dosavadními vlastníky HYPO stavební spořitelny.

Nyní obě strany čekají na schválení transakce ze strany dozoru, tedy České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Úplný převod akcií se očekává v prvním čtvrtletí roku 2008.

Během roku 2008 by mělo také dojít k přejmenování HYPO stavební spořitelny, přičemž nový název není ještě přesně znám, ale jeho součástí bude určitě název Raiffaisen jak uvedl Jan Jeníček, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele Raiffeisen stavební spořitelny.

"Raiffeisen Bausparkassen Holding GmbH uspěla v prodejním procesu organizovaném prodávajícími akcionáři prostřednictvím společnosti UniCradit CAIB. Za naším finálním rozhodnutím stojí potenciál, který spojením Raiffeisen stavební spořitelny a HYPO stavební spořitelny vznikne. Naše společnost se tak stane, co do výše celkových aktiv, třetím nejsilnějším subjektem na českém trhu stavebního spoření," řekl Johann Ertl, Managing Director Raiffeisen Bausparkassen Holding GmbH a předseda dozorčí rady Raiffeisen stavební spořitelny.


Pro klienty by změna vlastníka neměla mít žádný negativní dopad, stávající smlouvy budou zachovány podle sjednaných podmínek. "Naopak klientům HYPO stavební spořitelny může spojení obou stavebních spořitelen přinést řadu výhod především v jednoduššímu přistupu ke službám Raiffeisenbank," komentoval rozšíření skupiny Raiffeisen, předseda představenstva Raiffeisenbank Lubor Žalman.


Zdroj:
Investujeme.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *