EUR 24.745

USD 22.792

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.745

USD 22.792

Text: Jiří Havelka

23. 03. 2008

0 komentářů

Raiffeisenbank představila balíček hypotečních inovací

 


 

Novinka v nabídce Raiffeisenbank – hypotéka Klasik Plus s možností čerpání bez nutnosti zástavy je určena především pro klienty kupující družstevní byt, byt v rámci developerských projektů nebo stavějící na "zelené louce". U tohoto typu financování dosud banky vyžadovaly zástavu jinou nemovitostí, minimálně do doby než bude moci jako zástava posloužit kupovaná nemovitost.

„Úvěr Klasik Plus je určený pro klienty, kteří si chtějí pořídit nemovitost a nemají úvěr při zahájení čerpání čím zajistit. Nejčastěji k takovým případům dochází při pořízení družstevního bydlení nebo nemovitosti v rámci developerského projektu, kdy se klientům vyplatí zaplatit část kupní ceny ještě před zahájením výstavby, přestože nemovitost sloužící k zajištění hypotéky zatím neexistuje. Klient tak může ušetřit až desítky tisíc korun z kupní ceny nemovitosti,“ uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš.

Banka také nově klientům umožní odklad splátek úroku i jistiny až po dobu šesti měsíců. Dosud bylo možné odložit pouze splátky úroků. 

"Odkladu splátek mohou klienti využít v neočekávaných životních situacích jako je ztráta zaměstnání, dlouhodobá nemoci či úmrtí v rodině, přičemž odklad splátek neprodlužuje celkovou splatnost úvěru, ale rozpočítá se do zbylých splátek," uvedl Jan Bureš.

Hypotékou od Raiffeisenbank nyní bude také možné pořídit nemovitost za hranicemi Evropské unie. U úvěrů nad 90% hodnoty zastavené nemovitosti nově není nutné životní pojištění klienta a maximální možná výše účelové hypotéky bez prokazování příjmu se zvýšila na pět milionů korun oproti dosavadním třem milionům Kč a navíc tento úvěr nově mohou získat i cizinci.

REKLAMA

Zdroj: Investujeme.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *