Středa 05. srpna. Svátek má Kristián.

RE/MAX: Ceny bytů klesat nebudou

Vojtěch Krátký, regionální ředitel realitní společnosti RE/MAX nevidí důvod k poklesu cen bytů v České republice. Podle jeho názoru k tomu není žádný ekonomický důvod.

Z červencového průzkumu mezi realitními makléři a manažery RE/MAX vyplývá, že za poslední rok se zvýšily ceny bytů ve většině měst v České republice. Pokud by k nějakému snížení mělo docházet, bude se jednat především o méně kvalitní byty v panelových domech.

Na základě meziročního srovnání vývoje cen bytů 3+1 (85 m2) v cihlových domech uvádí RE/MAX, že se v posledním roce průměrně zdražovalo nejvíce v Hradci Králové (20 %), Ostravě (12 %) a Liberci (12 %). V Plzni zůstaly ceny na stejné úrovni a v okrajových částech Prahy poklesly zhruba o 4 %.

V případě panelových domů došlo k největšímu zdražování v Brně (20 %), Liberci (12 %) a Českých Budějovicích (8 %). Ceny stagnovaly v Hradci Králové a o 3 % klesly v Praze. V Plzni dokonce o 5 %.

Zdroj: RE/MAX, E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

3 komentářů k článku “RE/MAX: Ceny bytů klesat nebudou”

 1. dolu napsal:

  ceny
  Jo to urcite, takovyhle nadhery z fransingu typu Remaxu tu budou delat nejake analyzy. Ale to vis, ze ceny pujdou dolu a uz jdou :-)))

 2. Vojtík napsal:

  No ale co jiného mají tvrdit?
  Že to půjde dolů (půjde) nemůžou říct,poněvadž který zákazník by něčemu takovému uvěřil,ten od nich dnes nic nekoupí.

 3. realiťák napsal:

  Ceny bytů klesly - 18.8.2009
  Pana Krátkýho bych vyměnil. Je to ocas, který si nevidí do úst. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *