Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Realitky počítají v příštím roce s rychlým růstem

Největší tuzemské realitní kanceláře plánují na příští rok další rozšiřování pobočkové sítě. Počítají také s tím, že budou mít více práce z důvodu rostoucího počtu lidí, kteří se dostanou do problémů se splácením svých úvěrů a budou se muset přestěhovat.

Nedobrovolných dražeb nemovitostí přitom letos výrazně přibylo. Od ledna do konce listopadu se podle statistik na serveru Centrální adresa uskutečnilo v Česku 708 nedobrovolných dražeb. Za celý rok 2009 se nedobrovolně dražilo v 395 případech. "Nárůst počtu je ovlivňován především dražbami menších rezidenčních nemovitostí zajišťujících v převážné většině hypoteční úvěry, tedy rodinných domků a bytů," komentoval data obchodní ředitel dražební společnosti Naxos Libor Nevšímal.

Rostoucí počet lidí, kteří mají problémy se splácením úvěru znamená pro realitní kanceláře přísun nových obchodů. V prvním případě realitka spolupracuje s bankou a pomáhá jejímu klientovi prodat nemovitost a případně sehnat jiné bydlení. V druhém případě jde o takzvané výkupy. Ty spočívají v tom, že realitní kancelář od lidí, kteří potřebují hotovost na splácení půjček, jejich nemovitost koupí za hotové, často ale pod aktuální tržní cenou. 
   
Nejsmělejší plány mají pro rok 2011 realitní síť RE/MAX i její konkurence z CENTURY 21. Obě společnosti podle ČTK plánují v příštím roce otevřít v ČR dalších 30 poboček. Podobně ambiciozní plány má i tuzemská společnost M&M Reality Holding. 

Zdroj:
Sreality.cz, ČTK
 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *