Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Realitní makléře lákal k přestupu falešný personalista Mexx Reality

Realitní kancelář Mexx Reality se stala obětí dosud neznámého člověka, který se neoprávněně vydával za jejího personalistu.

Neznámý pachatel posílal realitním makléřům různých realitních kanceláří nevyžádané e-maily z vytvořené e-mailové adresy Mexx-reality@seznam.cz. V e-mailu adresátům nabízel, aby v případě pochybností o svém současném zaměstnavateli přestoupili do Mexx Reality. 

„Je to zcela čerstvá záležitost, na kterou jsme ihned reagovali. Celou záležitost jsme zveřejnili a podali trestní oznámení na neznámého pachatele,“ řekl Euro.cz obchodní ředitel Josef Šinágl. „Vyslovit konkrétní podezření si netroufám, e-mailovou adresu si dnes může na internetu snadno vytvořit každý. I o motivech lze pouze spekulovat. Bráníme se medializací případu a trestním oznámením,“ uvedl Šinágl.

Proti uvedeným metodám lákání konkurence se vyjádřil také Zdeněk Macháček, spolumajitel společnosti Mexx Reality, který uvedl „S takto eticky pochybnými praktikami při náboru zaměstnanců nemáme nic společného. Nikdy jsme neměli zapotřebí oslovovat touto cestou makléře konkurenčních firem. Podobné praktiky se neslučují s etickým kodexem naší firmy.


Zdroj: Euro.cz, FinExpert.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *