Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Realitní makléři, ale i jejich klienti se mohou se svými stížnostmi obrátit na realitního ombudsmana

Realitní komora České republiky (RKČR) se rozhodla zřídit institut realitního ombudsmana, jehož úkolem bude hájit práva realitních makléřů, ale i samotných klientů.

Realitním ombudsmanem ustanovila RKČR Ondřeje Mašína, jednoho ze zakladatelů nové realitní kanceláře Dumrealit TOP, která shodou okolností oznámila zahájení své činnosti v minulém týdnu. Členy RKČR jsou kromě zmíněné společnosti dumrealit TOP především realitní makléři – fyzické osoby. 

„Náplní mé činnosti bude mimo jiné ochrana makléřů, resp. členů Realitní komory ČR ve vztahu k realitním kancelářím. Poslední dobou jsou velmi znepokojující časté reakce na přílišné zneužívání konkurenčních a rozhodčích doložek ve prospěch realitních kanceláří," uvedl Ondřej Mašín. „Asi je naivní se domnívat, že nějaký člověk vydrží pracovat v jedné firmě až do konce svého života. Když jste například učitelem, tak taky většinou nevydržíte učit na jedné škole 20 let nepřetržitě. No a realitní makléři jsou v pozici, kdy i oni touží po změně působiště nebo chtějí zkusit vlastní podnikání, ovšem jsou svázání konkurenční doložkou," dodává Mašín.

Realitní trh trpí v České republice roztříštěností. Realitní komora ČR je jednou ze tří asociací působících na českém realitním trhu. Vedle tého organizace působí na zdejším trhu Česká komora realitních kanceláří a Asociace realitních kanceláří. 

Zdroj:
RKČR, Sreality.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *