Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Řecká vláda začala nabízet k prodeji či pronájmu část svých ostrovů

Astronomické dluhy přivedly Řecko na pokraj bankrotu. Vláda se nyní snaží vyspravit díry ve státní pokladně nejrůznějšími způsoby. Podle některých médií začala s prodejem či dlouhodobým pronájmem části svých ostrovů.

Řecká vláda kromě toho, že chce prodejem či dlouhodobým pronájmem zlepšit stav veřejných financí, chce také přilákat zahraniční investory, kteří by pomohli na ostrovech vybudovat potřebnou infrastrukturu. Podle zahraničních médií je již na prodej například 500hektarový ostrov Nafsika, za který chtějí Řekové 15 miliónů eur, tedy asi 387 miliónů korun.

Vláda rovněž vlastní třetinu ostrova Mykonos. Britský The Guardian rovněž upozorňuje, že investoři z Číny a Ruska projevili zájem o části ostrova Rhodos. "O investici na Rhodu se prý již poptával například ruský miliardář Roman Abramovič, který vlastní anglický fotbalový klub Chelsea. Jeho mluvčí to však popřel," uvádí s odkazem na The Guardian server Novinky.cz. Řecko má zhruba 6 tisíc ostrovů, z nichž pouze 227 se trvale osídleno.
 
Řecká vláda se v současnosti potýká s obřími schodky veřejných financí, které podle některých odhadů činí více než 300 miliard eur a s odvracením bankrotu jí musely pomoci země eurozóny a Mezinárodní měnový fond.

Zdroj: Investujeme.cz, Novinky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *