Pátek 29. května. Svátek má Maxim.

Rekordní prodeje hypoték Raiffeisenbank

Raiffeisenbank zaznamenala v roce 2007 rekord v oblasti hypoték. Celkový objem hypoték činil 21,4 miliard korun, což je více než dvojnásobek oproti roku 2006. Celkově poskytla banka 12 175 hypoték (nárůst o 67 %).

"K více než dvojnásobnému nárůstu přispělo především zavádění dalších nových produktů a otevření specializovaných hypotečních center," uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš. Vzrostla rovněž průměrná výše hypotéky, která činila bezmála 1,7 milionu korun.

Až 16 % z celkového počtu tvořily neúčelové úvěry, tzv. americké hypotéky. Jejich průměrná výše se pohybuje kolem 900 tisíc korun.

Zvýšila se i průměrná délka splatnosti úvěru, která loni činila 23 let. Více než polovina ze všech poskytnutých úvěrů je určena na koupi nemovitosti, zhruba 40 procent pak směřovalo na výstavbu a rekonstrukce. "Klienti přitom velmi dobře přijali jednu z loňských novinek a ve velké míře si sjednávali sazbu s možností předčasného splácení úvěru zdarma," dodal Jan Bureš.

Přes 37 % úvěrů bylo poskytnuto v Praze, 40 % ve zbytku Čech a 23 % na Moravě. Roste i zájem cizinců o úvěry, zhruba každý dvacátý úvěr byl poskytnut cizím státním příslušníkům, především občanům Evropské unie.

Uplynulý rok se nesl ve znamení rekordů prakticky u všech poskytovatelů hypotečních úvěrů a financování bydlení, je ale otázkou, jestli se při přitvrzující se konkurenci například ze strany mBank a zdražování hypoték podaří bankám tyto výsledky v následujícím roce potvrdit, nebo dokonce překonat.

Zdroj:
Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *