Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Šéf amerického FEDu Bernanke je proti dalšímu vyvlastňování

Ben Bernanke ve svém vystoupení na téma Bydlení, hypoteční trhy a vyvlastňování řekl, že je potřeba podniknout víc k zastavení vyvlastňování domů z důvodu nesplácených hypoték.

Jednou z cest, jak dosáhnout poklesu míry vyvlastňování domů, by dle Bernankeho mohl být odpis jistiny úvěrů. Bernanke řekl, že ke stabilizaci trhu s nemovitostmi by také dopomohlo navýšení podílu věřitele na nákladech souvisejících s nesplácenými úvěry, podíl vlády na redukci splátek, anebo případné vykoupení problémových hypoték. 

"Komentáře nepřináší větší překvapení. Stále čekáme, že Fed na prosincovém zasedání o úr. sazbách hlavní úr. sazbu sníží o 25bps na 0,75% kvůli finanční krizi (recese trhu domů, náročnější podmínky finančních trhů, potíže finančních institucí, narušení důvěry ve finanční systém a Fed a propad cen akcií) a hospodářská krize (velká recese aktivity maloobchodu, investic do strojů a zařízení, služeb, průmyslu, trhu práce, domů, spotřebitelského sentimentu)," odhaduje dopad zmíněného proslovu Josef Kvarda, analytik společnosti Atlantik FT.

Zdroj: Bloomberg, Atlantik FT

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *