Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Senát může zastavit zdanění státního příspěvku stavebního spoření

Levice opanovala v senátních volbách druhou komoru Parlamentu ČR. S převahou jednoho hlasu může zdržet některé úsporné zákony. S velkou pravděpodobností tak Senát vrátí do Poslanecké sněmovny snížení státního příspěvku stavebního spoření a jeho zdanění.

Senát ovládnutý o jeden hlas levicově smýšlejícími politiky pravděpodobně vrátí Poslanecké sněmovně nepopulární úsporné zákony. Již nyní se představitelé levice vyjádřili, že jedním ze zákonů, který provede druhé kolečko legislativním procesem, bude novela upravující podmínky a zdanění stavebního spoření.

Populističtí politici v Senátu mohou při současném rozložení politických sil v Poslanecké sněmovně reformní zákony (kromě ústavních) pouze zdržet. To však v případě státního příspěvku stavebního spoření znamená odložení o jeden rok, neboť by se již nepodařilo v tomto roce změny uskutečnit.

Ponechat současné podmínky státního příspěvku je populární – např. v anketní otázce "Jaký je váš názor na snížení státní podpory stavebního spoření?" více než 80 % odpovědí zní jednoznačně: "Nesouhlasím." V anketě se přitom sešlo již 1777 hlasů.

Plánované změny ve stavebním spoření:

Anketa: Jaký je váš názor na snížení státní podpory stavebního spoření?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *