Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Skupují spekulanti Šumavu?

Dnešní MF Dnes vydala zpráu o prudce rostoucích pozemcích na Šumavě. Předvánoční E15 ovšem varovala před vysokými cenami, kvůli nimž nelze na Šumavě prodat chalupy ani penziony. Že by snaha o zvýšení zájmu o předražené nemovitosti?

Ceny pozemků na Šumavě ve známých obcích jako Kvilda, Horská Kvilda, Srní, Modrava aj. se vyšplhaly na cenu srovnatelnou s cenou pozemků v blízkém okolí Prahy. „Metr čtvereční vyjde na více než 3,2 tisíce korun. Ceny ale stále rostou, proto je to i tak dobrá investice. Zajímavých pozemků rok od roku ubývá a prodávající to vědí. Když jej nekoupím nyní, za rok bude zase dražší,“ uvedl pro MF Dnes Jan Vácha, investor z Prahy.

Přitom se na Šumavě podle nedávného vydání deníku E15 realitní trh téměř zastavil. „Na trhu je spousta penzionů, ty na německé straně Šumavy jsou ale mnohem levnější. Přitom po revoluci byly dvakrát až třikrát dražší,“ uvedl pro E15 Pavel Pubec, majitel stejnojmenné plzeňské realitní kanceláře.

Je velmi pravděpodobné, že se ceny nemovitostí na Šumavě drží vysoko díky prodávajícím, kteří nejsou ochotni cenu snížit a raději si nemovitost podrží déle ve svém vlastnictví. Realitní trh s vysokými cenami a malými objemy obchodů signalizuje, že v blízké budoucnosti dojde k jeho propadu.

Zdroj: MF Dnes, E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *