Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Soutěž o český nízkoenergetický dům roku zná své vítěze

Společnost Rockwool ve spolupráci s Českou komorou architektů vyhlásila vítěže druhého ročníku soutěže „Rockhouse – český nízkoenergetický dům roku“.

Soutěž „Rockhouse – český nízkoenergetický dům roku“ vyhlašuje společnost Rockwool, ve spolupráci s Českou komorou architektů. Přihlásit se mohou jak architekti, projektanti, realizační firmy a investoři, tak studenti a studentské kolektivy s projekty úsporných domů a staveb.

Vítězem hlavní kategorie se stal Tomáš Vanický za komplexní zvládnutí návrhu bytového domu smíšené zděné a dřevěné konstrukce. Porota ocenila jeho členění úsporného energeticky pasivního domu do dvou bytových sekcí.

První místo v kategorii studentských prací získal Michal Bednář, student Fakulty architektury ČVUT, za v České republice zatím ojedinělé a invenční řešení návrhu mateřské školky v úsporném standardu.

V obou kategoriích navíc porota mimořádně ocenila formou čestného uznání i některé další práce, které rovněž přinesly pozoruhodné podněty k tématu soutěže, oceněné projekty a jejich vizualizace je možné si prohlédnout na webových stránkách www.rockhouse.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Rockwool

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *