Čtvrtek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Společnost Clanroy Sales se ohradila vůči článku v MF Dnes

Společnost Clanroy Sales se brání nařčení publikovaném v článku „Antimonopolní úřad šetří aukce státního majetku“ zveřejněném 15. července 2008 v deníku MF Dnes.

Společnost Clanroy Sales před nedávnem zprostředkovala online aukci dvou státem vlastněných objektů. Antimonopolní úřad nyní šetří, zda aukce proběhla podle všech předpisů upravujících veřejné dražby. O probíhajícím šetření se ve svém článku „Antimonopolní úřad šetří aukce státního majetku“ zminila také MF Dnes.

Zástupcům společnosti Clanroy Sales se ohradili vůči některým komentářům obsaženým v uvedeném textu, nejvíce jim vadí vyjádření: "že je neobvyklé, aby odměnu dražebníkovi platil kupující, resp. že výše aukční přirážky ve výši 5% je na horní hranici obvyklého".  

Clanroy Sales upozorňuje, že online dražby probíhají podle jiného zákonného předpisu, než klasické veřejné dražby a ceny jsou stanovovány jinak. „Dosud se uskutečnily pouze dvě elektronické aukce veřejného majetku, a Clanroy Sales je jediná společnost v České republice, která elektronické aukce pořádá. Je proto velmi sporné hovořit o tom, co je ‘obvyklé’,“ řekl Přemysl Jirák, člen představenstva Clanroy Sales.

Zdroj: Tisková zpráva Clanroy Sales

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *